LPG systémy - Autoplyn Bardejov

Meniny na web
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

 


Dnes sa používajú 4 systémy.

1.   Systém s centrálnym zmiešavačom
Určený pre vozidlá s karburátorom kde si vystačí s jednoduchým systémom s centrálnym zmiešavačom, kde hlavnou výhodou je nízka cena, ktorá začína zhruba na 400, - €. Vozidlá so vstrekovaním a riadeným katalyzátorom je nutné doplniť riadiacou jednotkou, kde je cena približne dvojnásobná. Nevýhodou týchto systémov sú - nižší výkon a zvýšená spotreba ako u systémov vyspelejších. V súčasnosti sa montujú len veľmi zriedka.

2.   Sekvenčné vstrekovanie LPG
Zatiaľ najlepším a najrozšírenejším systémom, ktorý je určený pre moderné automobily, je systém sekvenčného vstrekovania plynu. Oproti predchádzajúcemu systému je tu vstrekovania riadené elektronicky na každý valec zvlášť. U tohto systému je spotreba aj výkon motora pri prevádzke na plyn najbližšie prevádzke na benzín. Cena za montáž LPG tohto systému sa pohybuje od 860, - €.

 
 

Zenit

Lovtec Magic 2

 
 
 

3.   Sekvenčné vstrekovanie LPG pre motory FSI
Ide o systém určený pre motory s priamym vstrekovaním benzínu do hlavy valcov najčastejšie označovaný ako FSI. Zariadenie pracuje na rovnakom princípe ako sekvenčné vstrekovanie plynu, len software riadiacej jednotky je vytvorený priamo od výrobcu a nastavený priamo pre daný typ a kód motora. Systém funguje tak, že vstrekuje kombinovane benzín-plyn v pomere tak, že napríklad po každom siedmom vstreknutí paliva LPG nasleduje vstreknutiu benzínu. Deje sa tak z dôvodu chladenia vstrekovače benzínu umiestneného v hlave valcov. Nevýhodou je, že pri prevádzke na LPG spotrebováva aj benzín a to podľa štýlu jazdy od 10 do 30%. Je to ale stále lepšie ako jazdiť na drahý benzín. Cena za montáž LPG tohto systému sa pohybuje od 1150, - €.

 
 
 
 

4.   Sekvenčné vstrekovanie kvapalnej fázy LPG - LPI
Zatiaľ najnovšie a na dlhú dobu posledný systém vstrekovania kvapalnej fázy LPG. Funguje rovnako ako sekvenčné vstrekovanie plynu, len sa nepoužíva predohrevu LPG, ale palivo je dopravované do motora pomocou čerpadla umiestneného v plynovej nádrži. Veľkou nevýhodou je cena, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 2000,- € do 2700, - €. Systém je tiež viac než iné citlivý na kvalitu paliva LPG. V súčasnosti sa montuje hlavne do vozidiel Subaru, kde je pri kúpe nového vozidla vďaka dotácii výrobca vozidla za prijateľnú cenu. Ku každej prestavbe na LPG odporúčame systém FlashLube, ktorý pri spaľovaní LPG chráni ventily a ventilové sedlá pred prílišným opotrebením, škodlivým uhlíkom a usadeninami . Maže horná časť valca, znižuje teplotu motora, čistí vstreky a slúži aj ako náhrada olova. Tak zamedzíte prílišnému opotrebovaniu palivového systému vášho auta.


 

Copyright © 2010 - Auto plyn Bardejov. Všetky práva vyhradené.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky