Schválené vozidla - Autoplyn Bardejov

Meniny na web
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

 

V súčasnosti z hľadiska legislatívnych požiadaviek môžeme hovoriť o troch spôsoboch prestavby (ktoréhokoľvek benzínového) automobilu na LPG:

Nový metodický pokyn pre prestavbu na LPG


1.    Hromadná prestavba

Zoznam áut, ktoré je možné prestavať týmto spôsobom:

Zoznam aút - konkrétnejšie údaje - typ motoru. Sem kliknite.

Postup v prípade, že sa Vaše auto nachádza v tomto zozname - stačí si s nami dohodnúť dátum prestavby a po prestavbe je treba absolvovať TK a EK. Potom si už len prestavbu dáte zapísať do OEV (osvedčenie o evidencii vozidla) na Polícii.

Poplatky: poplatok za zápis do OEV - 5 eurový kolok

2. Jednotlivá prestavba podľa retrofitu

Zoznam áut, ktoré je možné prestavať týmto spôsobom.  Sem kliknite.

Postup v prípade, že sa Vaše auto nachádza v tomto zozname - stačí si s nami dohodnúť dátum prestavby. Po prestavbe je treba už len si dať prestavbu schváliť na príslušnom Obvodnom úrade pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie (ObÚ) a zapísať do OEV na Polícii.

Poplatky:  
poplatok za schválenie prestavby (na ObÚ) - 50 eurový kolok
poplatok za zápis do OEV - 5 eurový kolok.

3. Jednotlivá prestavba

Zoznam áut, ktoré je možné prestavať týmto spôsobom: sem patria všetky autá, ktoré ste nenašli v predchádzajúcich dvoch zoznamoch

Postup - momentálne vzhľadom na veľké množstvo prestávb je vhodné najprv si s nami dohodnúť dátum prestavby. Medzitým Vám  dáme (pošleme e-mailom) všetky potrebné dokumenty s ktorými treba požiadať na príslušnom Obvodnom úrade o povolenie prestavby. Po prestavbe je každé auto kontrolované skúšobňou. Následne je treba už len si dať prestavbu schváliť na príslušnom Obvodnom úrade a zapísať do OEV na Polícii.

Poplatky:  
poplatok za povolenie prestavby - 20 eurový kolo
poplatok za skúšobňu v Žiline - 160 eur (100 eur každému zákazníkovi prispievame!) - viac o vybavovaní skúšobne v osobnej komunikácii, príp. mailom...
poplatok za schválenie prestavby (na ObÚ) - 50 eurový kolok
poplatok za zápis do OEV - 5 eurový kolok.

P.S.: Ak by sa Vám zdal proces vybavovania "Jednotlivej prestavby" trošku zložitý, nemusíte sa báť, momentálne týmto spôsobom prestavujeme asi 70% všetkých áut, ale najmä sme všetkým svojim klientom v každej fáze vybavovania nápomocní, takže ak aj bol nejaký problém, doteraz sme vždy každý vyriešili k spokojnosti zákazníka! :-)

 

Copyright © 2010 - Auto plyn Bardejov. Všetky práva vyhradené.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky